Sledujte nás na sociálních sítích:

Popřípadě nám napište mail:

obchod@armedking.cz


Delta Armory authorised reseller

(SPE) LiPo 7.4V Battery 2000mAh 15/30C - Nunchuck - T-Connect (Deans)

Záruční doba: 24 měsíců
Kód: SPE-06-024609
Dostupnost: dočasně nedostupné
545 bez DPH
659 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

LiPo 7.4V baterie 2000mAh 15 / 30C - Nunchuck - T-Connect

 

 

Balení lithium-iont-polymer ( LiPo ) jsou nástupci známých lithium-iontových ( LiIon ) obalů. Základní výhodou LiPo je nepochybně poměr kapacity k velikosti. Balíčky jsou velmi malé a přitom si zachovávají velmi vysokou elektrickou účinnost, což umožňuje výběr vhodného balení pro prakticky každou repliku AEG. Nemají paměťový efekt.   Lze nabíjet velmi často bez nutnosti úplného vybití. Časté nabíjení je výhodné pro každý typ baterie.

Je velmi důležité pamatovat na to, aby nedošlo k vybití baterie LiPo na úroveň nižší než 3 V na článek a aby nedošlo k přebíjení přes 4,2 V na článek . Další výhodou LiPo balení je malá procentuální rychlost samovybíjení. Nepoužité balení ztratí přibližně 3 - 5% energie za měsíc. Je důležité věnovat pozornost nepoužitému balení, protože existuje riziko, že v důsledku delšího nepoužívání může dojít k jeho vybití pod přijatelnou minimální hodnotu (3 V na článek) a může dojít k nechtěným chemickým reakcím. , které vedou ke zhoršení vlastností balení, včetně trvalého poškození a v extrémních případech k požáru. Nepoužité balení LiPo by mělo být účtováno v průměru 70%.

Balíček LiPo, který je správně používán, má dobu využití v průměru 500 - 700 cyklů. Důležitým faktorem je teplota, na kterou mohou baterie LiPo pracovat. Na rozdíl od jiných baterií fungují články LiPo dobře při nízkých teplotách. Měly by však být nabíjeny při pokojové teplotě. Pro udržení dobrého stavu baterií LiPo je nutné je během nabíjení vyvážit servisním konektorem, který má většina baterií LiPo (dobrá nabíječka LiPo je vybavena vestavěným balancerem).