Sledujte nás na sociálních sítích:

Popřípadě nám napište mail:

obchod@armedking.cz


Delta Armory authorised reseller

[Electro River] LiPo 11.1V 1200mAh 2S/20C Battery - Pro AK/EVO

Základní parametry:

  • 11,1V 1200 mAh 2S/20C baterie
  • Subzero Power® technologie
  • NanoSafe® System
  • Typ baterie: LiPo
  • Konektor: Tamiya malá
  • Rozměry: 15 x 15 x 185 mm
  • Hmotnost: 72 g

Značka Electro River

Záruční doba: 24 měsíců
Kód: ELR-06-012703-00
Dostupnost: dočasně nedostupné
442 bez DPH
535 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

LiPo 11.1V 1200 mAh 2S/20C Baterie

Baterie je optimální pro repliky AK, které vyžadují baterii do krytu závěru, případně se také hodí do ASG Scorpionu EVO.

Electro River™ nabízí novou kvalitu na trhu s LiPo bateriemi. Výrobce si vytyčil za cíl vytvořit produkt, jehož kvalita se vyrovná i těm nejlepším hráčům na trhu s bateriemi - to vše při zachování přívětivých cen. V nabídce tohoto výrobce tak najdete vysokokapacitní baterie navržené s důrazem na omezený prostor, který je v airsoftových zbraních k dispozici.

Kabeláž i konektory nejvyšší kvality garantují maximální využití potenciálu baterie při minimalizaci ztrát při přenosu energie. Díky tomu se není třeba obávat přehřívání kontekorů. Mimo kvalitních komponentů má každá baterie značky Electro River k dispozici technologii Nanosafe®, která zajišťuje maximální bezpečnost při používání těchto baterií. Díky Nanosafe pojistce je minimalizováno riziko případného požáru baterie v případě jejího manuálního poškození.

Další ze zajímavých technologií, kterou baterie nabízí, je Subzero Power®. Díky tomu je zvýšena efektivita baterie v nízkých teplotách. I v teplotách pod nulou je problém se samovybíjením baterie velmi malý. Vysoká výrobní kvalita každého článku baterie, stejně jako další její prvky, nabízí minimální vnitřní odpor a velkou výdrž během výkonu. Zmíněné vlastnosti jsou odpovědné za o 20 % větší množství nabíjecích cyklů, než jiné Li-Po baterie. Právě z toho důvodu jsou produkty od Electro River velmi atraktivní jak pro začátečníky, tak pokročilé airsoftové hráče.


Lithium-Polymerové (LiPo či Li-Pol) akumulátory jsou nástupcem známých Lithium-Iontové baterie (Li-Ion). Základní výhodou nové generace Li-Pol baterií je bezesporu poměr kapacity/velikosti. Tyto baterie jsou kompaktní při zachování velké elektrické efektivity, díky čemuž lze najít Li-Pol baterii pro prakticky všechny AEG repliky. Tyto nové baterie navíc netrpí paměťovým efektem. Z toho důvodu je lze nabíjet velmi často, a to bez nutnosti baterii plně vybít. Pro tento typ baterií je naopak časté nabíjení přínosné.

Důležité je u Li-Pol baterie udržovat napětí každého článku mezi 3 a 4,2 Volty. Přebití článků se s kvalitní Li-Pol baterií nemusíte obávát. Co se týče podbití, je třeba dbát na to, aby dlouho nepoužívaná baterie neklesla pod zmíněné 3 V. Akumulátor je třeba alespoň jednou ročně dobít. Pokud se baterie dostane do stavu podbití, hrozí nezvratná chemická reakce, která vede až ke zničení daného článku či celé baterie. V krajním případě pak hrozí požár. 

Baterii je při dlouhodobém skladování vhodné nabít a udržovat na 70 % celkové kapacity. Mezi nesporné výhody Li-Pol akumulátorů patří i menší problém se sebevybitím. Nepoužívaný akumulátor ztratí zhruba 3 - 5 % aktuální kapacity za měsíc.

Správně užívaná Li-Pol baterie vydrží obvykle mezi 500 - 700 nabíjecími cykly. Důležitým aspektem je pro dlouhou životnost těchto baterií teplota. Na rozdíl od jiných baterií, Li-Pol akumulátory pracují dobře v nízkých teplotách. Nabíjeny by však měly být při pokojové teplotě. Pro zachování akumulátoru po co nejdelší dobu je vhodné jej při nabíjení balancovat servisním (na fotce bílým) konektorem tak, aby byl minimalizován rozdíl napětí jednotlivých článků. Většina kvalitních Li-Pol nabíječek nabízí integrovaný balancér, takže uživatel samotné balancování článku nemusí řešit jinak, než běžným nabíjením.