Sledujte nás na sociálních sítích:

Popřípadě nám napište mail:

obchod@armedking.cz


Delta Armory authorised reseller

[Guarder] Kuličky 0,28g 3500bb

  • Gramáž kuliček: 0,28 g
  • Kuliček v balení: 3 500
  • Typ balení: Pytel
  • Třída kuliček: běžné
Výrobce: Guarder
Záruční doba: 24 měsíců
Kód: GUARD225
Dostupnost: dočasně nedostupné
207 bez DPH
250 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Precizní a velmi oblíbené kuličky Guarder o hmotnosti 0.28g. V sáčku je 3500 kuliček. Kuličky Guarder jsou precizně provedené, mají perfektně kulatý tvar a hladký povrch.


Jak si správně vybrat kuličky?

Výběr správné airsoftové munice je důležitým krokem k dosažení optimálního výkonu vaší airsoftové repliky. Jak ale tuto munici správně zvolit? Na trhu je v tuto chvíli spoustu různých variant, gramáží a značek, které kuličky prodávají. V zásadě je ale důležité znát odpověď na tyto dvě otázky:

Chci střílet BIO munici?

Vzhledem k rostoucí snaze dosáhnout zodpovědného přístupu k planetě se rozmáhají kule typu BIO. Tyto rozložitelné kuličky se na rozdíl od jejich běžných plastových konkurentů v přírodě po zhruba 3 letech plně rozloží. Jsou proto vhodné do lesních prostor a nebo na akce, kde je tato munice vyžadována pravidly. Kvalitativně jsou tyto kuličky co do kvality srovnatelné, cenově jsou však o trochu dražší.

Jakou vybrat gramáž kuliček?

Co se gramáže týče, její správný výběr je přímo klíčový. Těžší kuličky sice dosahují nižších úsťových rychlostí, zato se však lépe chovají ve ztížených podmínkách - horší povětrnostní podmínky či keř v palebné linií pak představují menší problém. Běžně je pak pro jednu zbraň vhodných několik gramáží a podle preference hráče (vyšší úsťová rychlost vs. vyšší průraznost) si pak hráč vybírá. Jak ale zjistit, které gramáže jsou pro Vás vhodné? V zásadě jsou dva způsoby:

Určení gramáže měřením úsťové energie

Jedná se o optimální způsob určení správné hmotnosti kuliček pro Vaší repliku. Tento způsob spočívá v přeměření Vaší zbraně na chronografu a určení optimální munice podle úsťové energie Vaší repliky (zpravidla jde o číslo mezi 0,4 - 5, které je udáváno v jednotce "J", tedy Joule).

Pokud nemáte chronograf k dispozici, zastavte se u nás na prodejně, kde si zbraň můžete nechat přeměřit a zároveň si doporučit optimální munici. Postup takového měření je následující: na chronografu si nastavte Vaší současnou váhu munice, zbraň přeměřte a výslednou úsťovou energii dosaďte do tabulky, která je k dispozici níže. 

Určení gramáže "od oka"

Pokud však nemáte k dispozici vlastní chronograf, abyste optimální váhu kuliček určili, nezoufejte. Existují 3 způsoby, jak se k tomuto optimu dopracovat:

  1. Zastavte se u nás na prodejně. Zbraň Vám přeměříme na našem chronografu a doporučíme Vám optimální munici právě pro Vaši repliku.

  2. Pokud je Vaše zbraň v základu, tedy neprošla upgradem, lze si její úsťovou rychlost dohledat on-line, například u nás na webu. Dohledanou hodnotu úsťové rychlosti pak dosaďte do tabulky níže a dostanete vhodná doporučení.

  3. Pokud se Vám nepodařilo zbraň najít on-line a tento kus neprošel upgradem, dá se pracovat se standardem: většina airsoftových elektrik a základních sniperek se pohybuje okolo 1,5 Joule, plynové GBB pistole okolo 1 J, manuální pistole a brokovnice cca 0,5 J. 

Infografika - správné kuličky