Sledujte nás na sociálních sítích:

Popřípadě nám napište mail:

obchod@armedking.cz


Delta Armory authorised reseller

[ASG] Q Blaster kuličky 0,12g 3300bb

Hmotnost: 0,12 g
Žlutá barva.
3300 ks. Láhev.

Záruční doba: 24 měsíců
Kód: ASG244
Dostupnost: Skladem 7 ks
99 bez DPH
120 ks
Sledovat produkt Přidat do oblíbených Sdílet

Airsoftové kuličky od renomované společnosti ASG. V balení je 1000 kuliček o hmotnosti 0,12 g. Tyto lehké kuličky jsou vhodné pro manuální základní pistole nebo elektrické pistole na AAA baterie


Jak si správně vybrat kuličky?

Výběr správné airsoftové munice je důležitým krokem k dosažení optimálního výkonu vaší airsoftové repliky. Jak ale tuto munici správně zvolit? Na trhu je v tuto chvíli spoustu různých variant, gramáží a značek, které kuličky prodávají. V zásadě je ale důležité znát odpověď na tyto dvě otázky:

Chci střílet BIO munici?

Vzhledem k rostoucí snaze dosáhnout zodpovědného přístupu k planetě se rozmáhají kule typu BIO. Tyto rozložitelné kuličky se na rozdíl od jejich běžných plastových konkurentů v přírodě po zhruba 3 letech plně rozloží. Jsou proto vhodné do lesních prostor a nebo na akce, kde je tato munice vyžadována pravidly. Kvalitativně jsou tyto kuličky co do kvality srovnatelné, cenově jsou však o trochu dražší.

Jakou vybrat gramáž kuliček?

Co se gramáže týče, její správný výběr je přímo klíčový. Těžší kuličky sice dosahují nižších úsťových rychlostí, zato se však lépe chovají ve ztížených podmínkách - horší povětrnostní podmínky či keř v palebné linií pak představují menší problém. Běžně je pak pro jednu zbraň vhodných několik gramáží a podle preference hráče (vyšší úsťová rychlost vs. vyšší průraznost) si pak hráč vybírá. Jak ale zjistit, které gramáže jsou pro Vás vhodné? V zásadě jsou dva způsoby:

Určení gramáže měřením úsťové energie

Jedná se o optimální způsob určení správné hmotnosti kuliček pro Vaší repliku. Tento způsob spočívá v přeměření Vaší zbraně na chronografu a určení optimální munice podle úsťové energie Vaší repliky (zpravidla jde o číslo mezi 0,4 - 5, které je udáváno v jednotce "J", tedy Joule).

Pokud nemáte chronograf k dispozici, zastavte se u nás na prodejně, kde si zbraň můžete nechat přeměřit a zároveň si doporučit optimální munici. Postup takového měření je následující: na chronografu si nastavte Vaší současnou váhu munice, zbraň přeměřte a výslednou úsťovou energii dosaďte do tabulky, která je k dispozici níže. 

Určení gramáže "od oka"

Pokud však nemáte k dispozici vlastní chronograf, abyste optimální váhu kuliček určili, nezoufejte. Existují 3 způsoby, jak se k tomuto optimu dopracovat:

  1. Zastavte se u nás na prodejně. Zbraň Vám přeměříme na našem chronografu a doporučíme Vám optimální munici právě pro Vaši repliku.

  2. Pokud je Vaše zbraň v základu, tedy neprošla upgradem, lze si její úsťovou rychlost dohledat on-line, například u nás na webu. Dohledanou hodnotu úsťové rychlosti pak dosaďte do tabulky níže a dostanete vhodná doporučení.

  3. Pokud se Vám nepodařilo zbraň najít on-line a tento kus neprošel upgradem, dá se pracovat se standardem: většina airsoftových elektrik a základních sniperek se pohybuje okolo 1,5 Joule, plynové GBB pistole okolo 1 J, manuální pistole a brokovnice cca 0,5 J. 

Infografika - správné kuličky